Vrh
Back to All Events

Dani slovenačkog filma 2017


  • Niš, Pančevo, Beograd (map)

DSF BEOGRAD

                 Jugoslovenska Kinoteka, Dvorana Uzun Mirkova 1

22.11.2017. SREDA

Jugoslovenska kinoteka | Uzun Mirkova 1

17:30h 
Istim putem se ne vraćaj (90 min.)
režija: Jože Babič
uloge: Ljubiša Samardžić, Davor Antolić, Jože Zupan, Miha Baloh
19:00h
Izložba Jože Babič, 100 godina rođenja
20:00
Otvaranje
Fontana (15 min.)
režija: Goran Vojinović
uloge: Frančesko Borki, Bojan Emeršič, Moamer Kasumović, Jernej Šugman
Slovenija, Australija i sutra ceo svet (130 min.)
režija: Marko Naberšnik
uloge: Jure Ivanušin, Minca Lorenci, Aljoša Ternavšek, Mojca Simonič

23.11.2017. ČETVRTAK

Jugoslovenska kinoteka | Uzun Mirkova 1

13:00h
Okrugli sto
18:00h
Trahera (11 min.), dokumentarni
režija: Juš Jeraj, Atila Urbančič
Šarlatan Manjifiko (84 min.), dokumentarni
režija: Maja Pavlin
Dobro unovčeno popodne (7 min.)
režija: Martin Turk
uloge: Primož Pirnet, Julijan Vais Turk
Kodeli (85 min.)
režija: Miha Čelar
uloge: Primož Bezjak, Katarina Stegnar, Doroteja Nadrah, Maša Kagao Knez

24.11.2017. PETAK

Jugoslovenska kinoteka | Kosovska

17:00h
Tribina
19:00h
Pokradena duša (24 min.)
režija: August Brac
uloge: Petja Labovič, Žan Perko
Grad Svetlosti (68 min.), dokumentarni
režija: Marko Kumer Murč
21:00h
Kad sam pogledala nadole (18 min.), eksp
režija: Branko Potočan
Ksana (89 min.)
režija: Dejan Babosek
uloge: Jan Bučar, Primož Vrhovec, Igor Spasič, Vesna Kuzmič

25.11.2017. SUBOTA

Jugoslovenska kinoteka | Kosovska

17:00h
Sedam grehova i vrlina (103 min.), dokumentarni
režija: Majda Širca
19:00h
Modern Kunst (18 min.)
režija: Marko Šantić
uloge: Primož Pirnat, Mojca Fatur, Zvezdana Mlakar, Gregor Bakovič
Futura: na otvorenom (99 min.)
režija: Rudi Uran
uloge: Marko Vezovišek, Eva Germ, Tilen Sedlak, Simona Napast
21:00h
Anja Ganja (19 min.)
režija: Peter Bizjak
uloge: Liza Marija Grašič, Tines Špik
Besne lisice (85 min.)
režija: Boris Jurjaševič
uloge: Jure Ivanušič, Iva Kranjc Bagola, Vlado Novak, Jurij Drevenšek

DSF NIŠ

        Niški kulturni centar, Stanoja Bunuševca bb

23.11.2017. ČETVRTAK

18:00h
Kad sam pogledala nadole (18 min.), eksp
režija: Branko Potočan
Ksana (89 min.)
režija: Dejan Babosek
uloge: Jan Bučar, Primož Vrhovec, Igor Spasič, Vesna Kuzmič
20:00h
Otvaranje
Dobro unovčeno popodne (7 min.)
režija: Martin Turk
uloge: Primož Pirnet, Julijan Vais Turk
Slovenija, Australija i sutra ceo svet (130 min.)
režija: Marko Naberšnik
uloge: Jure Ivanušič, Minca Lorenci, Aljoša Ternavšek, Mojca Simonič

24.11.2017. PETAK

18:00h
Modern Kunst (18 min.)
režija: Marko Šantić
uloge: Primož Pirnat, Mojca Fatur, Zvezdana Mlakar, Gregor Bakovič
Futura: na otvorenom (99 min.)
režija: Rudi Uran
uloge: Marko Vezovišek, Eva Germ, Tilen Sedlak, Simona Napast
20:00h
Anja Ganja (19 min.)
režija: Peter Bizjak
uloge: Liza Marija Grašič, Tines Špik
Besne lisice (85 min.)
režija: Boris Jurjaševič
uloge: Jure Ivanušič, Iva Kranjc Bagola, Vlado Novak, Jurij Drevenšek

25.11.2017. SUBOTA

18:00h
Trahera (11 min.), dokumentarni
režija: Juš Jeraj, Atila Urbančič
Šarlatan Manjifiko (84 min.), dokumentarni
režija: Maja Pavlin
20:00h
Fontana (15 min.)
režija: Goran Vojnovič
uloge: Frančesko Borki, Bojan Emeršič, Moamer Kasumović, Jernej Šugman
Kodeli (85 min.)
režija: Miha Čelar
uloge: Primož Bezjak, Katarina Stegnar, Doroteja Nadrah, Maša Kagao Knez

DSF PANČEVO

Dvorana Apolo, Dom Omladine Pančevo, Maksima Gorkog 6

20.11.2017. PONEDELJAK

19:00h
Apotpoza (18 min.)
režija: Tomaž Gorkič
uloge: Viktorija Bencik, Primož Pirnat
Šarlatan Manjifiko (84 min.), dokumentarni
režija: Maja Pavlin

21.11.2017. UTORAK

19:00h
Anja Ganja (19 min.)
režija: Peter Bizjak
uloge: Liza Marija Grašič, Tines Špik
Besne lisice (85 min.)
režija: Boris Jurjaševič
uloge: Jure Ivanušič, Iva Kranjc Bagola, Vlado Novak, Jurij Drevenšek

22.11.2017. SREDA

Apolo Pančevo

19:00h
Fontana (15 min.)
režija: Goran Vojnovič
uloge: Frančesko Borki, Bojan Emeršič, Moamer Kasumović, Jernej Šugman
Kodeli (85 min.)
režija: Miha Čelar
uloge: Primož Bezjak, Katarina Stegnar, Doroteja Nadrah, Maša Kagao Knez

23.11.2017. ČETVRTAK

19:00h
Dobro unovčeno popodne (7 min.)
režija: Martin Turk
uloge: Primož Pirnet, Julijan Vais Turk
Slovenija, Australija i sutra ceo svet (130 min.)
režija: Marko Naberšnik
uloge: Jure Ivanušič, Minca Lorenci, Aljoša Ternavšek, Mojca Simonič